Ajurvédsky čaj Jatamansi

5.20

AJURVÉDSKY ČAJ JATAMANSI

Ajurvédsky čaj Jatamansi je výborným prostriedkom vďaka obsahu nardovníka jatamanského, známy tiež ako nard pravý. V ľudovom liečiteľstve sa môžme stretnúť s názvami himalájska či indická valeriána. Nájdeme ho v Nepále, Bhutáne, ale aj v Číne či Japonsku. Má teplú, zemitú, rašelinovú, sladkohorkú drevitú vôňu, ktorá nám v okamihu pripomenie starobylú atmosféru hrobiek. Nard je dodnes súčasťou aj šamanských vykurovadiel, používa sa na navodenie pokoja a mieru. Podobne účinkuje aj vo Feng Šuej pri dotváraní pokojnej atmosféry v dome.

AKO AJURVÉDSKY ČAJ JATAMANSI POMÁHA

Osoby bez zdravotných problémov sa po užívaní čaju Jatamansi cítia lepšie a po jeho dlhodobom užívaní, pocítili aj mnoho ďalších pozitív.

  • podporuje potláčanie strachu, pocity samoty, smútku a úzkosti
  • prispieva k upokojeniu rozrušeného organizmu
  • priaznivo pôsobí na relaxáciu nervového systému
  • podporuje upokojenie organizmu pri nervovom vypätí a nepokojnej mysli
  • prispieva k posilneniu mentálnej rovnováhy a psychickej stability

Zloženie čaju Jatamansi

Vitánia spavá – Ašvagandha (Withania somnifera), pupočník ázijský – GotuKola (Centella asiatica), chebula srdčitá – Guduchi (Tinospora cordifolia), nardovník jatamanský (Nardostachys jatamansi), sladovka hladkoplodá – sladké drievko (Glycyrrhiza glabra), špargľa hroznovitá (Asparagus racemosus), zázvorovník lekársky – zázvor (Zingiber origgicinalis), pueraria hliznatá (Pueraria tuberosa), valeriána Wallichova (Valeriana wallichii).

Jatamansi dávkovanie

1 čajovú lyžičku zmesi zalejte 250 ml vody a nechajte minimálne 10 minút lúhovať. Odporúčaná dávka je 2 – 3 šálky denne.

Ustanovené odporúčané dávkovanie sa nesmie prekračovať. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí. Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Alergény sú vyznačené podčiarknutím
Katalógové číslo: 8594060590684 Kategórie: , ,