Ajurvédsky dóšický čaj Kapha

5.20

AJURVÉDSKY DÓŠICKÝ ČAJ KAPHA

Ajurvédsky dóšický čaj Kapha je vytvorený podľa potrieb ľudí typu Kapha. Kapha je ako voda a zem – studená, tekutá, ťažká, pomalá, olejnatá, hutná a stabilná. Jej charakteristickou črtou je stabilita, istota, tolerancia a mierumilovnosť.

AKO AJURVÉDSKY DÓŠICKÝ ČAJ KAPHA POMÁHA

Osoby bez zdravotných problémov sa po užívaní čaju Kapha cítia lepšie a po jeho dlhodobom užívaní pocítili aj mnoho ďalších pozitív.

  • priaznivo povzbudzuje psychickú aj fyzickú stránku organizmu
  • prispieva k osvieženiu a načerpaniu nových síl
  • pomáha zmierniť únavu
  • podporuje cievy a priaznivo ovplyvňuje krv
  • podľa Ayurvedskej medicíny priaznivo ovplyvňuje cholesterol a krvný tlak

Ajurvédsky čaj Kapha patrí medzi himalájske dóšické čaje. Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že pomáha pri regenerácií organizmu a podporuje imunitný systém. Má vplyv na celkový fyzický stav človeka a na pohybový aparát. Niekoľko storočná tradičná zmes bylín je veľmi účinná pri pravidelnom užívaní najmä u ľudí, ktorí patria do skupiny s charakteristikou silnejšej postavy, pričom ľahko naberú na telesnej váhe, nemajú radi dážď a vlhké počasie, s hladkou pokožkou, priateľskí a pokojní, s dobrou pamäťou, sklon k tvrdohlavosti, spoľahliví, trpezliví a tolerantní, majú radi stálosť, neradi menia svoje zvyky a s dobrým zmyslom pre spoluprácu.
Tento typ ľudí by mal prijímať teplú a ľahkú stravu, mali by sa pravidelne pohybovať a fyzicky cvičiť, mali by sa vyhýbať ťažkým, duseným a tučným jedlám, obmedziť nadbytočný spánok, prejedanie a konzumovanie mliečnych výrobkov.

Zloženie čaju Kapha

Bazalka svätá (Ocimum tenuiflorum), pupočník ázijský – GotuKola (Centella asiatica), zázvorovník lekársky – zázvor (Zingiber origgicinalis), kotvičník zemný (Tribulus terrestris), voskovník (Myrica rubra) plod, kardamom obyčajný (Elettaria cardamomum), Vibhitaka (Terminalia bellirica), škoricovník tamala (Cinnamomum tamala), rasca rímska (Cuminum cuminum L.), klinčekovec voňavý (Syzygium aromaticum), čierne korenie (Piper nigrum L.).

Kapha dávkovanie

1 čajovú lyžičku zmesi zalejte 250 ml vody a nechajte minimálne 10 minút lúhovať. Odporúčaná dávka je 2 – 3 šálky denne.

Ustanovené odporúčané dávkovanie sa nesmie prekračovať. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí. Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Alergény sú vyznačené podčiarknutím

Dostupné na objednávku (dodanie cca. 2-5 dni)

Katalógové číslo: 8594060590332 Kategórie: , ,